تعیین سطح

تعیین سطح

یکی از گام های یادگیری سریع زبان انگلیسی، استفاده از متود ها و روش های جدید و مورد قبول جامع جهانی است، به همین دلیل تمام تلاش خود را کردم که از ابتدایی ترین مراحل مثل تعیین سطح تا تدریس از به روز ترین راه ها استفاده کنم. تعیین سطح به روش CEFR استاندارد ترین معیار برای شناخت سطح دانش زبانی است که در سال 2001 شورای اتحادیه اروپا این ملاک ارزشیابی را معرفی کرد.
تعیین سطح زبان انگلیسی

برای شروع تعیین سطح، روی دکمه شروع آزمون تعیین سطح کلیک کنید!

 

نمودار
CEFR

این شیوه ی سنجش از 6 الی 7 سطح تشکیل شده است :
01
سطح A-0
زبان آموزانی که آشنایی و دانش زبانی زیادی ندارند و کاملا مبتدی هستند. زبان‌آموزان توانایی محدودیتی در استفاده از زبان مورد نظر را دارند و معمولاً قادر به انجام ارتباطات بسیار ساده و ابتدایی در مواقع روزمره هستند. افراد با این سطح می‌توانند اصطلاحات و واژگان پایه را درک کرده و از آنها استفاده کنند. مهارت‌های شنیداری و گفتاری در این سطح بسیار محدود و ساده است و معمولاً تاکید بر انجام مکالمات ابتدایی و پایه است.
02
سطح A-1
زبان آموز می تواند عبارت های ابتدایی روزمره را متوجه شود و از آن ها استفاده کند. کارهای ابتدایی مانند معرفی کردن خود را انجام دهد و تا حدی سوالات شخصی بپرسد و پاسخ دهد مثل: "کجا زندگی می کنی؟" و یا درباره ی افرادی که می شناسد صحبت کند. به صورت کلی زبان آموز می تواند نیاز های اصلی خود را بیان کند البته به شرطی که طرف مقابل شمرده و آرام صحبت کند. در این سطح، زبان‌آموزان می‌توانند اصطلاحات و واژگان پایه را درک کرده و به آنها تسلط داشته باشند. مهارت‌های شنیداری و گفتاری در سطح A1 به طور کلی محدود و ساده هستند و معمولاً تاکید بر مکالمات روزمره و تعاملات اجتماعی ساده دارد.
03
سطح A-2
زبان آموز می تواند درامور ساده و مرتبط به مسائل روزانه تبادل نظر کند مثل اطلاعات شخصی، خانوادگی، موقعیت جغرافیایی و منطقه ای، وضعیت اشتغال، خرید ها و نیازهای ضروری خود صحبت کند و توضیح دهد. در این سطح، زبان‌آموزان می‌توانند واژگان و اصطلاحات بیشتری را درک کرده و به آنها تسلط داشته باشند. مهارت‌های شنیداری و گفتاری نیز به طور متوسط تر و گسترده‌تری نسبت به A1 هستند، و زبان‌آموزان می‌توانند در مکالمات پیچیده‌تر و مواقع مختلف بهتر عمل کنند.
04
سطح B-1
زبان آموز مستقل تر از سطوح قبلی بوده و نکات مهم مرتبط با محیط کار، مدرسه، مراکز تفریحی و ... را می تواند واضح بیان کند. زبان آموز می تواند درباره ی موقعیت های کلی تر مثل تجربه های شخصی، رویاها، اهداف، آرزوها، خاطرات و امید های خود صحبت کند. می‌توانند مکالمات رادیویی یا تلویزیونی را به خوبی درک کنند و به مکالمات افراد در مواقع روزمره گوش دهند. می‌توانند مقالات روزنامه، پیام‌های ایمیل، داستان‌های کوتاه، و کتب ساده را مطالعه کنند. زبان‌آموزان در سطح B1 می‌توانند متون معمولی را به راحتی درک کرده و اطلاعات مهم را استخراج کنند.
05
سطح B-2
 زبان آموز می تواند هدف اصلی متون دشوار درباره ی هر موضوعی مثل مباحث فنی در زمینه ی خود را متوجه شود و می تواند با افراد بومی (نیتیو) به صورت روان و بدون مکث و استرس صحبت کند. همچنین می تواند برای موضوعات مختلف متونی واضح و دقیق بنویسد و و حتی دیدگاه، مزایا و معایب را دخیل کند. می‌توانند در مکالمات تلفنی، مصاحبات حرفه‌ای، بحث‌های پیچیده‌تر شرکت کنند و مکالمات رادیویی، پادکست‌ها، مصاحبات تلویزیونی، و سخنرانی‌های پیچیده‌تر را به خوبی درک کنند. می‌توانند ایمیل‌های رسمی، گزارش‌های حرفه‌ای، مقالات کوتاه، و مقالات تحقیقاتی ساده تر را ترتیب دهند. می‌توانند مقالات علمی، مقالات روزنامه‌های معتبر، رمان‌ها، و کتب پیچیده‌تر را مطالعه کنند.
06
سطح C-1
زبان آموز در سطح پیشرفته قرار دارد و انتظار می رود که بتواند متون دشوار و تخصصی را بخواند و متوجه شود . همچنین می بایست بتواند از زبان در موضوعات دانشگاهی، اجتماعی و اهداف حرفه ی خود استفاده کند. زبان آموز می تواند از گرامرهای پیچیده به راحتی استفاده میکند و در انتخاب لغات هیچ مشکلی ندارد. می‌توانند مقالات علمی، گزارش‌های تخصصی، مقالات ادبی، و ترجمه متون پیچیده را ترتیب دهند. می‌توانند در مکالمات حرفه‌ای و تخصصی، بحث‌های علمی، توضیحات دقیق و دلیل‌گویی‌های پیچیده تر شرکت کنند.
07
سطح C-2
زبان آموز می تواند هرگونه شنیده و نوشته ای را متوجه شود و درک کند و پاسخ دهد. به راحتی پیچیده ترین متون را بنویسد و به سادگی ارتباط برقرار کند و در هر زمینه ای تبحر کامل دارد. زبان‌آموزان در سطح C2 می‌توانند متون پیچیده، علمی، و تخصصی را به خوبی درک کرده و اطلاعات جزئی و کلی را استخراج کنند. می‌توانند مقالات علمی پیچیده، کتب تخصصی، و متون فلسفی را مطالعه کنند. سطح C2 برای مواقع بسیار حرفه‌ای و تخصصی مناسب است. از جمله مکالمات حرفه‌ای در صنایع مختلف، تحصیل در دانشگاه‌های خارجی با موضوعات پیچیده‌تر، ترجمه تخصصی متون، نوشتن مقالات علمی، و ارتقاء مهارت‌های زبانی به حد فوق‌العاده در مواقع مختلف است.

برای شروع تعیین سطح، روی دکمه شروع آزمون تعیین سطح کلیک کنید!

 

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه